• Zabawa karnawałowa

24.01.2024

Uczniowie klas I-III bawli się na balu karnawałowym, który był przez nich bardzo wyczekiwany. Na balu pojawiły się księżniczki, królewny, rycerze, superbohaterowie, strażacy, piłkarze, policjanci. Sala gimnastyczna zmieniła się w prawdziwy parkiet do tańca i zabawy, której nie było końca!

• "Smak życia, czyli debata o dopalaczach"

21.01.2024

Miło nam poinformować, iż nasza Szkoła realizuje program profilaktyczny "Smak życia, czyli debata o dopalaczach", który powstał z inicjatywy Ministerstwa Zdrowia oraz Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

Celem programu jest dostarczenie młodym ludziom podstawowych informacji na temat „dopalaczy” i zagrożeń wynikających z ich używania, a w konsekwencji zwiększenia ostrożności i zmniejszenia otwartości na kontakty z tymi produktami. Program jest realizowany w klasach VII i VIII, gdzie uczniowie na lekcjach wychowawczych wysłuchają prelekcji na temat dopalaczy.

• Walentynkowa karta dla hospicjum

08.01.2024

Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w akcję Szkolnej Rady Wolontariatu pt. "Walentynkowa kartka dla hospicjum". Każdy może przekazać własnoręcznie zrobioną kartkę walentynkową ze słowami wsparcia i otuchy dla pensjonariuszy jaworznickiego Hospicjum Homo-Homini im. Św. Brata Alberta. Kartki można przynosić do 25 stycznia do biblioteki szkolnej.

• Wizyta klas VIII w Urzędzie Miejskim

08.01.2024

5 stycznia uczniowie klas VIII pod opieką Pani Elwiry Soból w ramach wiedzy o społeczeństwie wybrali się do Urzędu Miasta na spotkanie z Przewodniczącym Rady Miasta Panem Tadeuszem Kaczmarkiem oraz Kierowniczką Urzędu Stanu Cywilnego Panią Agnieszką Zielińską. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się ciekawostek na temat pracy samorządu oraz zdań realizowanych przez nasze miasto.

03.01.2024

Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Anny Palki i Pani Moniki Wojciechowskiej zaangażował sie w akcję "Świąteczne kartki dobroczynne" zorganizowaną przez Stowarzyszenie Sursum Corda. Samorząd Uczniowski sprzedał kartki świąteczne za łączną sumę 150zł, która zostanie przeznaczona na wsparcie chorych i niepełnosprawnych podopiecznych Stawarzyszenia. Wszystkim, którzy wsparli akcję bardzo serdecznie dziękujemy!

• Betlejemskie Światło Pokoju

22.12.2023

Harcerze 17 Harcerskiej Drużyny Wodnej "Smuga Cienia" przekazali Płomień z Betlejem. Hasłem tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju jest "Czyńmy pokój".

Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W ponad 30-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

• Koncert kolęd i pastorałek

22.12.2023

21 grudnia na świetlicy szkolnej odbył się koncert kolęd i pastorałek szkolnego zespołu "Kantata" przygotowany przez uczniów pod opieką Pani Moniki Wojciechowskiej. Występ uczniów przeniósł nas na chwilę w atmosferę zbilżających się świąt Bożego Narodzenia, którym towarzyszy piękna tradycja śpiewania kolęd.

• "GWIAZDKA 2023" konkurs plastyczny

21.12.2023

Miło nam poinformować o sukcesie naszych uczniów w międzyszkolnym konkursie plastycznym na najpiękniejszą ozdobę świąteczną - "GWIAZDKA 2023" zorganizowanym przez świetlicę w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie.

A oto lista zwycięzców:

- uczennica Oliwia Dulowska-Gil z klasy VI A zajęła I miejsce,

- uczennica Julia Socha z klasy VII A zajęła I miejsce,

- uczeń Seweryn Kapcia z klasy VII A zajął III miejsce.

- uczennica Jagoda Noworyta z klasy III B zajęła III miejsce.

Uczniowie swoje prace wykonali pod opieką Pani Anny Palki i Pani Barbary Ryby.

Gratulujemy sukcesu!

• Jarmark Świąteczny

19.12.2023

W sobotę- 16 grudnia, na jaworznickim rynku odbył się Jarmark Świąteczny, na którym nasza szkoła wystawiła przepiękne ozdoby świąteczne i ciasta wykonane przez naszych uczniów, Rodziców oraz nauczycieli. Natomiast przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1 i nr 22 wystąpiły ma scenie śpiewając kolędy i pastorałki.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie ciast i ozdób. W czasie jarmarku została zebrana kwota 2075 zł, która w całości zostanie wykorzystana na potrzeby naszego Zespołu.

• "Góra grosza"- akcja charytatywna

18.12.2023

Kolejny rok z rzędu nasza szkoła przyłączyła się do akcji charytatywnej "Góra grosza" organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Akcję przeprowadziła klasa IV A pod opieką wychowawczyni Pani Elwiry Soból, a w liczenie wszystkich zebranych grosików zaangażowali się uczniowie z klasy VIII A i VIII B

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w akcję, a społeczności szkolnej za wrzucanie monet do puszki. Zebrana kwota to 251,75 gr. Bardzo dziękujemy!

• Warsztaty kulinarne

13.12.2023

Uczniowie klasy 6B wraz z wychowawczynią Panią Jolantą Zawarczyńską udali się na warsztaty kulinarne, w ramach których  wykonali przepyszne pizze! Każda pizza była wykonana według indywidualnego przepisu!

• Tydzień konkursów- tydzień sukcesów!

11.12.2023

Bardzo miło nam poinformować, iż miniony tydzień był tygodniem ogromnych sukcesów naszych uczniów.

W piątek szkolny zespół "Kantata" pod opieką Pani Moniki Wojciechowskiej wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek "Złota Kantyczka", w którym to zdobył II miejsce.

W sobotę w czasie Świątecznej Mega Mocy, zorganizowanej przez Tauron, nasz zespół zajął II miejsce w konkursie i otrzymał nagrodę w wysokości 5000 zł. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!