27.02.2024

W dniu dzisiejszym w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I B. Uczniowie poznali zasady korzystania z biblioteki szkolnej, dowiedzieli się również jak należy dbać o książki, a przede wszystkim poznali korzyści płynące z czytania książek. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom pasowania na czytelnika oraz Wyprawkę Czytelniczą z Instytutu Książki, ponieważ nasz szkoła już kolejny rok z rzędu uczestniczy w programie "Mała książka- wielki człowiek".

• "Smak życia, czyli debata o dopalaczach"

27.02.2024

W ramach realizowanego projektu „Smak życia- debata o dopalaczach” uczniowie klas 7 i 8 na lekcji chemii przygotowali plakaty zawierające informacje na temat „dopalaczy” oraz zagrożeń wynikających z ich używania. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą postępować rozważnie i odpowiedzialnie oraz zachowają szczególną ostrożność i czujność nie tylko wobec „dopalaczy”, ale również w odniesieniu do innych substancji psychoaktywnych.

Monika Wojciechowska

• Dzień Myśli Braterskiej

22.02.2024

Uczniowie klas VI obchodzili w dniu dzisiejszym Dzień Myśli Braterskiej, który przypada na 22 lutego. Jest to wspólne święto harcerek, skautek, harcerzy i skautów na całym świecie, które upamiętnia urodziny założycieli skautingu Roberta i Olave Baden-Powell. Nasi uczniowie dumnie prezentujący swoje mundury na zdjęciu należą do 17 Drużyny Harcerskiej "Smuga Cienia".

• "Nowe narkotyki- Nowe zagrożenia" akcja informacyjno-edukacyjna.

21.02.2024

"Nowe narkotyki-Nowe zagrożenia to akcja informacyjno-edukacyjna Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jaworznie. Głównym celem akcji jest zapobieganie używanych substancji psychoaktywnych, w szczególności nowych narkotyków, ale także alkoholu, tytoniu oraz leków przez osoby młode. Nowe narkotyki są groźną trucizną, na jaką narażeni są młodzi ludzie, prowadzą do uzależnienia, zatruć, chorób, a nawet zgonów. Akcja skierowana jest do ogółu społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz rodziców i opiekunów.

29.01.2024

Od 15 stycznia do 25 lutego 2024 roku na terenie województwa śląskiego realizowana jest wojewódzka akcja "Bezpieczne ferie". Celem akcji jest stworzenie bezpiecznych warunków wypoczynku dzieci i młodzieży. W czasie ferii zimowych pamiętajmy o podstawowych zasada bezpieczeństwa.

Poniżej z załączniku znajdują się karty pracy i broszura do wykorzystania na temat bezpiecznych ferii. Zachęcamy do skorzystania!

• Fundacja "Energetyka na Rzecz Polski Południowej"

28.01.2024

Zachęcamy do przekazania 1,5% rocznego podatku dochodowego na rzecz Fundacji "Energetyka na Rzecz Polski Południowej" w Jaworznie. Fundacja "Enrgetyka na Rzecz Polski Południowej" realizuje swoje cele statutowe m. in. udzielając wsparcia finansowego placówkom oświatowym, zwłaszcza na terenie Jaworzna. Wypełniając w formularzu PIT rubrykę "Informacje uzupełniające- cel szczegółowy" proszę dopisać nazwę naszej placówki-SP 1.

Bardzo dziękujemy za okazane wsparcie!

• Bezpieczne ferie- apel klas III

26.01.2024

26 stycznia klasy III A i III B pod opieką wychowawczyń Pani Doroty Mamicy i Pani Barbary Ryby przygotowały apel na temat "Bezpiecznych ferii". W przepięknej części artystycznej apelu uczniowie przypomnieli nam zasady bezpiecznej zimowej zabawy nie tylko w czasie ferii.

W czasie apelu zostały również rozdane dyplomy i medale za osiągnięcia sportowe w klasach I-III. Wszystkim gratulujemy sukcesów!

26.01.2024

We wtorek 23 stycznia w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I A. Uczniowie poznali zasady korzystania z biblioteki szkolnej, dowiedzieli się również jak należy dbać o książki, a przede wszystkim poznali korzyści płynące z czytania książek. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom pasowania na czytelnika oraz Wyprawkę Czytelniczą z Instytutu Książki, ponieważ nasz szkoła już po raz kolejny uczestniczy w programie "Mała książka- wielki człowiek".

• Warsztaty kulinarne klasy V A

25.01.2024

17 stycznia uczniowie klasy V A udali się wraz z wychowawczynią Panią Eweliną Kaszubą i Panią Patrycją Celarek na wycieczkę do "Mega-Pizzy". Wszyscy uczestnicy wzięli udział w warsztatach "Kucharz małej gastronomi" podczas, których zapoznali się z pracą w pizzerii oraz ze sposobem przygotowania pizzy. Po krótkim instruktażu uczniowie zabrali się do tworzenia własnych kompozycji. Wszyscy bardzo poważnie, z zaangażowaniem i z niesamowitą pomysłowością podeszli do zadania . Wycieczka była bardzo udana, młodzież wróciła do szkoły bogatsza o nową wiedzę i bezcenne doświadczenie. Bardzo dziękujemy pracownikom "Mega Pizzy".

• Czytanie daje supermoc!

24.01.2024

W ramach kampani społecznej "Cała Polska czyta" uczniowie klas II wraz z wychowawczyniami Panią Barbarą Cierniowską i Panią Barbarą Ćwiękałą, odwiedzili Miejską Bibliotekę Pucliczną. W czasie spotkania Wiceprezydent Miasta Jaworzna Pan Łukasz Kolarczyk przeczytał uczniom fragmenty książki "Akademia Pana Kleksa". Uczniowie mieli również okazję wziąć udział w konkursie, na zwyciezców czekały upominki!